top of page

תפריט הרצאות

נפאל.png

טיול נפאל

טיול לנפאל הוא טיול שונה – אתגרי. כאן החלטתי גם לעשות טרק. אני לא ספורטאי גדול, אבל למדתי שמה שמאפשר התגברות על מכשולים זה כח הרצון, וזה יש.

גשר הזכוכית.jpg

דרך המשי

המסע מתחיל בסין וכולל בתוכו בין היתר את שיאן עם חיילי הטרקוטה, גשר הזכוכית, דונהאונג וטורפאן, מעבר גבול מוטרף לקירגיזסטן, משם לאוזבקיסטן – סמרקנד ובוכרה.

סרי לנקה.jpg

טיול סרי לנקה

סרי לנקה היא מקום ייחודי, עם ערים עתיקות, נופים מופלאים, חופים מיוחדים ועוד. מלאה מטיילים מכל מקום בעולם.

המסע מתחיל בקולומבו הבירה, אליה מגיעים בטיסה דרך דוחא – קטאר (כן, ישראלים עוברים שם חפשי). ממשיך ברכבת עתיקה לאנורדהפורה (עד שלמדתי את השם) – היתה בירה לפני כ 2200 שנה, משם לסיגיריה – טיפוס על צוק/מבצר עם 1200 מדרגות בלבד, ספארי, נסיעה לבדולה עם מערות עתיקות, קנדי, ביקור בבית מחסה לפילים, ועוד ועוד.

פגודת שוודגון.jpg

טיול לבורמה

בורמה היא ארץ מרתקת. מצד אחד – עוני מרוד, תשתיות כמעט ולא קיימות. מצד שני – מקדשים ענקיים מלאי זהב, ותושבים מקומיים שלמרות עניים תורמים במקדשים הללו ומדביקים עלי זהב על פסלי הבודהא. במסע בערבות בורמה נראה כאילו הלכנו 500 שנה אחורנית. בינגון – שפעם נקראה רנגון – רק 100 שנה אחורנית. כשמגיעים לניפידאו – הבירה החדשה רואים עיר מסתורית. ביקור בעיר 3007 המקדשים, הר פופה ועוד. מדהים ומרתק.

IMG_20190802_112506.jpg

פרו - ארץ האינקה

למרות שנסעתי הרבה מאוד בחיי, והייתי בהרבה מדינות, אבל פרו היתה משהו מאוד ייחודי עבורי.מזה שנים רבות אני רוצה להגיע לפרו. אהבתי את סיפורי האינקה ורציתי לראות את המקומות הללו, שמעתי רבות על קוסקו ומאצ'ו פיצ'ו וחשבתי שחובה להיות שם. זה מעבר לרצון רב השנים שלי לראות את קווי נסקה ששייכים להרצאה של פרו – מישור החוף,  התרבות של האינקה, הכתב המעניין שלהם והערים העתיקות ריתקו אותי.אז זהו

IMG_20190719_111712.jpg

פרו - מישור החוף

נסעתי הרבה מאוד בחיי, והייתי בהרבה מדינות, אבל פרו היתה משהו מאוד ייחודי עבורי. זה היה מסע ארוך יחסית. כמעט 4 שבועות. מדהים ומטריף עם המון חוויות. כשהגעתי הביתה התחלתי להכין הרצאה. מתברר שאי אפשר להכין הרצאה אחת בת 60 או אפילו 90 דקות בלי להשמיט המון. זה נראה כאילו טיילתי בשני עולמות. מישור החוף עולם אחד – וארץ האינקה – עולם שני. בנוסף בונוס - עולם שלישי טיסה לאי באמזונס ובילוי 3 ימים בג'ונגל אמיתי.  כתוצאה, נוצרו שתי הרצאות. כאן נשוחח על מישור החוף

לפלנד 8.PNG

הטיול ללפלנד

הטיול ללפלנד שונה במהותו מכל הטיולים האחרים עליהם אני מספר. הטיולים האחרים נעשו לאחר שפרשתי מהעבודה. הטיול הזה היה דילוג לעולם מיוחד בתקופת העבודה שלי, 2006. תראו איך העולם השתנה מאז. הטלפון הנייד היה טלפון בלבד.

יער צף.PNG

חצי האי הודו סין

חצי האי הודוסין היה המטרה הראשונה בטיולים שלי ולמעשה התחלק לשני טיולים. הראשון כלל את צפון תאילנד, לאחר מכן נסעתי לקמבודיה ששם הצטרפו שניים מילדי וביחד נסענו גם למרכז תאילנד. החלק השני היה ויאטנאם. כששני הטיולים הללו עברו בשלום יכולתי להמשיך למקומות נוספים.

1.PNG

טיול עם נכדים

טיול נכדים הוא טיול שונה לחלוטין מיתר הטיולים שלי. בכל ההרצאות שלי הדגש הוא על ההרפתקאות והחוויות שאני עובר, ויש תמיד לא מעט. בטיול נכדים הסיפור הפוך במידת מה.

נוכחתי שלכל סוג כזה של הרצאה, יש כוח וענין משלו ולאחר בקשות של לקוחות מרוצים לשלב בין הדברים, נוצר פורמט חדש של הרצאה המשלבת סיור חי מהשטח בזמן אמת.


במשך 60-90 דקות תקבלו הרצאה פרונטלית על מסע מרתק בארץ מסויימת, הרצאה אינפורמטיבית וחוויתית המעבירה על קצה המזלג איך זה לטייל כתרמילאי מבוגר כחודש באותה הארץ. במהלך ההרצאה, "נדלג" לסיור חי ומעמיק של כ 20 דקות באחד האתרים. על המסך יעלה מולנו מדריך ששוהה שם, הוא יתחבר אלינו בזום – שאותו נראה על המסך, ויוביל אותנו במשך כ 15-20 דקות באתר ספציפי מהטיול, ויתן מבט עומק על המקום. בתוך הטיול ה"חי" הזה נראה הכל דרך עיניו ונשמע את הסבריו, וגם נוכל לשאול שאלות.
השילוב הזה מאפשר לקבל מחד הרצאה עשירה, רחבה, אינפורמטיבית מתובלת בסיפורי חוויות אישיים, ובנוסף להנות מסיור אמיתי בשטח בזמן אמת, כדי להרגיש ולחוות כמה שאפשר את המקום עצמו. 


אפשר לבחור לקטע ההיברידי צירופים שונים, לא חובה מאותה ארץ. להיפך לפעמים נחמד לקפוץ לארץ אחרת. אפשר לקחת כמה סיורים היברידיים ולעשות "סובב עולם", בקיצור - כיד הדמיון הטובה עליכם.

ניתן גם להוסיף הרצאה היברידית!

דוגמאת לקטע היברדי מתוך הרצאה על טיול לפרו - ארץ האינקה -  סיור

בטנטמבו - כפר מתקופת האינקה

טעימות מהרצאות היברידיות:

דוגמא לקטע היברידי של הרצאה על בורמה - סיור בכפר בורמזי שנראה בן 2000 שנה

דוגמא לקטע היברידי של הרצאה על נפאל - סיור בבהקטפור - הבירה העתיקה של נפאל

להזמנת הרצאות על טיולים מרתקים ברחבי העולם
בגיל השלישי למתן השראה, העצמה והומור בריא..

 

צרו קשר
 

WhatsApp Image 2022-11-28 at 11.20.56(1).jpeg
WhatsApp Image 2022-11-28 at 11.20.57.jpeg
bottom of page